Hopp til hovedinnhold
Canis Hundeskole
Kurs

Gå pent i bånd og passering – krydret med artig aktivisering!

Instruktør: Einar Kristiansen·Oppstartsdato: 11. november 2026

Er du lei av å bli dratt med på tur? Skulle du ønske at hunden din kunne passere andre hunder og mennesker uten at det blir full fest (eller full frustrasjon)? Da er dette kurset for deg!

Gå pent i bånd og passering – krydret med artig aktivisering!4 plasser igjen

Kanskje føler du at du allerede har prøvd alt, uten å komme helt i mål?

Fortvil ikke – vi har flere ess i ermet!

På dette kurset jobber vi med å gjøre hverdagsturene hyggeligere for både deg og hunden din. Vi har mange ulike øvelser som kan hjelpe dere med passeringstreningen, og sammen finner vi dem som fungerer best for akkurat dere.

Fordi hundetrening skal være GØY, krydrer vi også kurset med morsomme triks og aktiviseringsøvelser som styrker relasjonen mellom deg og hunden din, gir mestringsfølelse og gjør treningen enda morsommere!

VI SKAL JOBBE MED:

🐕 Gå pent i bånd: Hvordan lære hunden å gå i slakt bånd, uten trekking og frustrasjon.

🐕 Kontakt og samarbeid: Hvordan bli mer interessant for hunden, også når omgivelsene byr på spennende fristelser.

🐕 Passeringstrening: Vi introduserer flere forskjellige øvelser og strategier, slik at du når kurset er ferdig har erfart hvilke som passer best for deg og din hund.

🐕 Belønning og mestring: Hvordan belønne smart, bygge gode vaner og legge til rette for at hunden lykkes.

🐕 Triks og aktivisering: Artige øvelser som styrker samarbeidet, gir hunden mental stimulering og gjør både treningen og hverdagsturene morsommere!

Hvem passer kurset for?

På dette kurset er alle hunder og eiere velkommen! Ingen forkunnskaper nødvendig - vi tilpasser treningen til hver enkelt.

INFO:

  • Max 4 hunder på kurset for å sikre god og individuell oppfølging - hos oss skal du føle deg sett, hørt og ivaretatt. Vi legger stor vekt på at både hund og eier skal oppleve mestring, treningsglede og utvikling.
  • Etter hver kurskveld sendes tilpasset oppsummering/lekser ut på e-post så man alltid har oversikt over hva vi har trent på.
  • Vi bruker en metode som kalles «klikkertrening» på alle våre kurs, og i Canis er vi rågode på klikkertrening. Klikkertrening er en belønningsbasert, effektiv og morsom treningsmetode! Det er ikke noe krav om å bruke selve klikkeren, men vi oppmuntrer selvsagt alle til å prøve.

TID

Kurset går over 4 uker - en time hver onsdagskveld fra og med 11. november til og med 2. desember. Den første kvelden er litt lenger, kl. 19.00-20.15. De tre resterende kveldene møtes vi kl. 19.15-20.15.

STED

Kurset går utendørs på Lambertseter videregående skole. Her har vi tilgang på både skolegård, gressplen, et langt område under tak (kjekt ved regnvær...) og parkeringsplasser.

PRIS

1700 kr.

INSTRUKTØR

Einar Kristiansen

Har du spørsmål om kurset før du melder deg på? Ta gjerne kontakt med kursleder Marianne på marianne.mjelva@canis.no :)

Til påmeldingsskjema

Likte du dette?

Del med andre