Skip to main content
Canis Hundeskole
Courses

Kurs i lek og utvikling av forsterkere

Instructor: Julie Bya·Start date: 5. september 2026

Kurs i lek og utvikling av forsterkereFull — waiting list

Ønsker du en hund som blir mer motivert, engasjert og samarbeidsvillig? Da er dette kurset for deg!
Lek er langt mer enn moro – det er et av de viktigste verktøyene vi har for å bygge motivasjon, relasjon og gode ferdigheter hos hunden. På dette kurset lærer du hvordan du kan bruke lek bevisst for å utvikle ønsket atferd, øke treningsgleden og skape en hund som virkelig ønsker å samarbeide.

Vi går gjennom ulike typer lek og hvordan de påvirker hundens motivasjon og atferd. Du får lære hvordan du kan leke inn øvelser, bygge forventning og engasjement, samt utvikle flere og sterkere forsterkere enn bare godbiter.

Tema på kurset:
Hvorfor lek er et av de viktigste verktøyene i hundetrening.
Ulike typer lek og når de passer best.
Hvordan utvikle lek hos hunder som leker lite.
Hvordan leke frem ønsket atferd.
Belønningshierarki – hva motiverer akkurat din hund?
Hvordan bygge sterke forsterkere gjennom lek.
Variasjon mellom mat, leker, sosial belønning og aktiviteter.
Hvordan bruke lek i hverdagen for å styrke samarbeid og relasjon.
Vanlige utfordringer og hvordan løse dem.

Kurset passer både for familiehunder, sportshunder og tjenestehunder. Enten du trener lydighet, spesialsøk, nosework, rallylydighet eller bare ønsker en mer motivert hund i hverdagen, vil du få konkrete verktøy som kan tas i bruk med en gang.

Målet er at du skal reise hjem med en hund som synes trening er enda morsommere – og med en verktøykasse full av nye måter å motivere, belønne og utvikle hunden din på.

To the enrolment form

Liked this?

Share with others

2 100 NOK

Enrolment form